Mehmet Gökhan Menteş

woocommerce-placeholder

Merkezi ve yerel yönetimler, üniversite ve özel sektörde çok sayıda projede uzman ve yönetici olarak 30 yılı aşkın görev almış kıdemli bir şehir ve bölge plancısıdır (BCP ODTÜ 1973, MA Waterloo 1975). Stratejik planlama, kentsel ulaşım, kentsel geliştirme, kültürel miras turizmi, kentleşme ve iç göçler, gayrimenkul değerleme ve bölge planlama alanlarında birçok uygulamaya yönelik projeye uzman, akademisyen ve yönetici olarak katkıda bulunmuştur.

TOKİ Başkan Yardımcısı, ODTÜ öğretim görevlisi, Ankara Metro Projesi ulaşım etüdü ve tasarım çalışmaları yöneticisi, Azerbaycan Dünya Bankası Bakü Ulaşım Çalışması ile; Palmyra/Suriye, GAP, Mardin bölgelerinde tümü katılımcı süreçler içeren kültürel miras turizmi geliştirmeye yönelik 5 AB projesinde yönetici ve kilit uzman pozisyonlarında bulunmuştur.

2019 Ocak ayından beri UNDP-Yerel Yönetim Reformu III. Aşama projesinin Yeni Büyükşehir Modeli ve Kapsayıcı Yerel Yönetişim Süreçleri bileşeninden sorumlu kilit uzmanı olarak çalışmaktadır

Sorumluluk Reddi

Bu web sitesi Avrupa Birliği’nin mali desteğiyle hazırlanmıştır. Bu websitesinin içeriği yalnızca UNDP Türkiye sorumluluğundadır ve AB’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.